Pijany kierowca ciężarówki spowodował kolizję w Elblągu

Policjanci z Elbląga podsumowali wczorajsze działania o nazwie „Prędkość”. W ich trakcie sprawdzono trzeźwość ponad 200 kierujących. Policjanci mierzyli prędkość samochodów – w 30 przypadkach była ona za wysoka.

Żadna natomiast z mierzonych prędkości nie przekraczała o ponad 50 km/h w ternie zabudowanym. Policjanci zatrzymali natomiast 3 nietrzeźwych kierujących.

– Jednym z nich był sprawca kolizji przy ul. Mickiewicza. 46-letni mężczyzna kierujący ciężarowym kamazem miał w organizmie… ponad 3 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

W miejscowości Zwierzno policjanci z patrolu ruchu drogowego zatrzymali 28-latka kierującego skuterem. W jego przypadku wynik badania to 1,34 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna dalej już nie pojechał.

Z kolei około 12.15 przy ul. Wybickiego w Elblągu patrol zatrzymał 52-letniego rowerzystę. Mężczyzna był pijany a mimo to jechał ulicą rowerem. Wynik badania alkotestem to 2,3 promila. W tym przypadku 52-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register