Pijany rowerzysta dwukrotnie zatrzymany

Wnioskiem o ukaranie do sądu zakończyła się beztroska podróż pewnego rowerzysty. Pijany 55-latek w ciągu paru godzin został zatrzymany dwukrotnie przez braniewskich policjantów. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź!

W poniedziałek (19.08.2019) patrol braniewskich policjantów zwrócił uwagę na niepewnie jadącego ul. Kościuszki rowerzystę. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli, po ustaleniu personaliów podróżującego zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 55-latek jechał jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi za popełnione wykroczenie ukarali mężczyznę 500-złotowym mandatem.

Nie spodziewali się jednak, że parę godzin później z tym samym pijanym rowerzystą spotkają się inni funkcjonariusze. Około godz. 15:00 oficer dyżurny został powiadomiony, że w kierunku Braniewa jedzie środkiem drogi cyklista. Zgłaszający podejrzewał, że może on być pijany. Tym razem na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opisywanego rowerzystę, którym okazał się ten sam 55-latek, wobec którego interweniowali policjanci parę godzin wcześniej.

Tym razem mężczyzna był jeszcze bardziej pijany, a przeprowadzone badanie wykazało, że jechał mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawą nieodpowiedzialnego cyklisty zajmie się teraz braniewski sąd.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register