Piknik wojskowy w Braniewie

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej obchodzić będzie 23. rocznicę swojego powstania w wyjątkowej formie. Uroczystości odbędą się w czwartek, 05 października w centrum miasta na placu przy Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny ( ul. Katedralna) i zostaną poprzedzone piknikiem militarnym.
 
Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 14:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie, gdzie zostanie odprawiona msza święta. Od godz. 16.00 do godz. 18.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą zostanie zorganizowany Piknik Militarny połączony z pokazem sprzętu wojskowego.
 
Prezentowane będą m.in. czołgi PT-91, armata przeciwlotnicza (ZU23-2K), opancerzony transporter rozpoznawczy (BRDM-2rs) i samochód patrolu saperskiego. Jedną z piknikowych atrakcji będzie treningowe urządzenie strzeleckie (CYKLOP), a smakoszy zainteresuje zapewne żołnierska grochówka.
 
O godz. 18.00 finałem spotkania w centrum miasta będzie uroczysty apel z okazji święta 9 brygady ( plac przed Bazyliką Mniejszą). Apel zakończy defilada wojskowa z udziałem młodzieży z klas mundurowych i konnego oddziału Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Wojskowa z Elbląga.
 
Dowódca, żołnierze i pracownicy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zapraszają do udziału w zapowiadanych uroczystościach!
 
Informacja nadesłana

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register