Platforma niechętna przekopowi przez Mierzeję? „To jak autostrada bez zjazdów”

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej nie są zbyt zadowoleni z prac nad projektem przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jeszcze niedawno narzekali, że nic się w tej sprawie nie dzieje. Teraz zgłosili szereg innych „problemów”.

Senatorowi Jerzemu Wciśle nie podoba się decyzja rządu w sprawie dróg wodnych.

– Mam nadzieję, że pozytywnym skutkiem zakończą się działania na rzecz rewizji szkodliwej i niewytłumaczalnej decyzji rządu o wyłączeniu z wykazu dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym: Międzynarodowej Drogi Wodnej E70–na odcinku między Wisła i Odrą oraz Wisły do Warszawy -przekonuje senator Wcisła. – 7 lutego ma odbyć się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg Wodnych, na którym ma zostać zakwestionowana rządowa decyzja. Podważa ona bowiem sens budowy kanału przez Mierzeję i utrudni rozwój zarówno portu w Elblągu jak i portów trójmiejskich.

Poseł Jacek Protas przekonuje, że Elbląg i tak nie skorzysta na przekopie (planowany termin realizacji w 2022 roku), jeśli w elbląskim porcie nie zostaną zrealizowane kluczowe inwestycje, które wpłyną na jego rozwój. Chodzi tu o pogłębienie torów wodnych przy wejściu do rodzimego portu, oraz budowa obrotnicy dla statków.

– Nadal nie ma żadnych koncepcji czy, kiedy i za ile będą realizowane te inwestycje. Dlatego zgłosiliśmy poprawki do budżetu państwa, by przygotować środki choćby na wykonanie dokumentacji projektowej do inwestycji – mówił na konferencji prasowej w Elblągu poseł PO.

Wystąpienie posła Jacka Protasa w Sejmie w tej sprawie.

 

Budowa kanału przez Mierzeje Wiślaną nie ma racji bytu bez inwestycji w porcie elbląskim. To tak jakby budować autostradę bez zjazdów. #Budżet2018

Publié par Jacek Protas sur jeudi 11 Janvier 2018

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register