Podwyżki cen biletów na „Dolince”. Elblążanie muszą sfinansować braki w kasie obiektu

„Podarunek” byłego prezydenta Jerzego Wilka dla elblążan, czyli CRW Dolinka zaczyna być „kulą u nogi” miejskiego samorządu. W efekcie pojawiania się pustki w kasie basenowej pojawiło się zarządzenie prezydenta miasta o…podwyżkach za wejście na obiekt.

Ceny za wejście wzrosną, ponieważ obiekt się nie bilansuje finansowo, co zresztą było do przewidzenia. Prezydenta miasta Witold Wróblewski zdecydował więc o korekcie cen, oczywiście w górę. Niedobory w kasie obiektu sfinansują więc elblążanie z własnej kieszeni na zasadzie: chcesz korzystać to płać więcej.

Nowy cennik wejść, obowiązujący od dnia 1 czerwca br., można zobaczyć tu: http://dolinka.elblag.eu/index.php/28-aktualnosci/181-komunikat-dot-zmiany-cen-w-crw-dolinka

Jak dodaje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka, elblążanie zapłacą więcej za…jakość wody, która musi być lepsza.

– Została dokonana korekta cen za wejścia do CRW Dolinka. W związku ze zmianą przepisów dotyczących jakości wód basenowych w czerwcu 2016 znacząco zwiększył się zakres i częstotliwość badań wody basenowej. Przełożyło się to na wzrost kosztów badań, zużycia środków chemicznych oraz wody i energii cieplnej. Kosztów tych nie można było przewidzieć na etapie tworzenia pierwotnego cennika CRW Dolinka – mówi na łamach elbląskiego portalu Adak Krause. – Żeby zbilansować działalność CRW Dolinka, zaistniała konieczność niewielkiej korekty cennika. Główne zmiany dotyczą opłat za bilet normalny (wzrost o 1 zł) i rodzinny (wzrost o 1-2 zł) za pierwszą godzinę. Zmieni się również wysokość dopłat za przekroczony czas oraz ceny wynajmu dla podmiotów komercyjnych.

Elblążanie jednak narzekają na basen. Wskazują na brak wieszaków pod natryskami czy drewnianych mat w saunach.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register