Policjanci byli zdumieni, gdy usłyszeli to wezwanie!

Ranny bocian, którego odnaleźli policjanci został przetransportowany do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Najprawdopodobniej ptak podczas pierwszego lotu uderzył w linię wysokiego napięcia.

Nietypowe zgłoszenie odebrał w sobotę oficer dyżurny elbląskiej policji. Dotyczyło ono rannego bociana, który miał znajdować się w okolicy drogi nr 7 w podelbląskim Kazimierzowie. Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego. Policjanci odnaleźli bociana, który leżał nieruchomo na pryzmie piasku.

– Żeby go schłodzić polaliśmy go wodą a następnie zabraliśmy do wnętrza radiowozu i ruszyliśmy, aby przekazać go do lecznicy – mówi st. asp. Paweł Olewniczak, z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Ptak trafił pod opiekę weterynarza.

W Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach, gdzie trafił bocian poinformowano nas w poniedziałek, że bocian żyje a przyczyną jego stanu jest najprawdopodobniej to, że podczas lotu uderzył w linię wysokiego napięcia. To młody bocian i to mógł być jego pierwszy lot.

– Policjanci w swojej służbie stykają się z różnymi interwencjami i jak pokazuje praktyka czasem są one  dość nietypowe. I trzeba umieć działać nieszablonowo – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • Wdzięczny kolega Reply

    3 sierpnia 2018 at 14:17

    Policjant ze zdjęcia zatrzymał uciekającego pijaka który uderzył w mój samochód :))) WIELKIE DZIĘKI

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register