Policjanci skontrolują pieszych i rowerzystów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą dzisiaj krajowe działania pod nazwą: „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych i nie stosują się do przepisów ruchu drogowego przy pokonywaniu ulic. Pod policyjną lupą znajdą się także rowerzyści, którzy jeżdżą chodnikami, stwarzając zagrożenie dla pieszych.

Prawidłowe zachowania pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu i poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle, by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo.

Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć słuchawki z uszu. To tylko niektóre przykłady niebezpiecznych zachowań pieszych, jakie policjanci obserwują na ulicach.

Podczas działań NURD funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami stwarzają. Wśród nich jest przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód. Dotyczy to także rowerzystów, którzy w wielu przypadkach stwarzają zagrożenie dla samych pieszych. Oni też będą kontrolowani.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register