Pożar w Komorowie Żuławskim. Spalił się budynek

We wtorek doszło do pożaru budynku gospodarczego w Komorowie Żuławskim pod Elblągiem. Z ogniem walczyły cztery zastępy strażaków z Elbląga oraz strażacy z OSP Jelonki.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu około godziny 17:15. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) strażacy zastali budynek gospodarczy, którego dach był już w pełni objęty pożarem. 

Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu łącznie 5 prądów wody na palący się obiekt, w tym jeden przy użyciu drabiny mechanicznej, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. W dalszej kolejności dokładnie przeszukano pogorzelisko i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Z uwagi na uszkodzoną konstrukcję dachu ratownicy byli zmuszeni wykonać częściowe prace rozbiórkowe, aby nie stwarzał on zagrożenia dla osób postronnych. Na tym działania zakończono.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na miejscu pracowało 23 strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP): 4 zastępy z JRG 1 w Elblągu oraz 2 zastępy z OSP Jelonki. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Na podstawie informacji Straży Pożarnej w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register