Radni apelują do prezydenta o kurtyny wodne w Elblągu

Jest efekt naszej publikacji w sprawie kurtyn wodnych. Radny Rafał Traks (PiS) apeluje do władz miasta o rozstawienie kilku kurtyn wodnych na terenie Elbląga w związku z wysokimi temperaturami. Straż Pożarna jest gotowa takie urządzenia zainstalować.

Temperatury w mieście są bardzo wysokie. Apogeum ma nastąpić jutro, gdzie jak prognozuje Info Meteo Elbląg możemy notować nawet 30 st. w cieniu. Upał ma zelżeć dopiero w weekend.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/uwaga-bedzie-bardzo-goraco-ochlodzenie-dopiero-w-weekend/

Radny Michał Missan, kierownik elbląskiej stacji Pogotowia Ratunkowego już w ten weekend alarmował, że zespoły ratowników bardzo często wyjeżdżają do wezwań związanych z wysoką temperaturą.

O potrzebie jak najszybszej instalacji kurtyn wodnych pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/nadciaga-fala-morderczych-upalow-znow-nie-ma-kurtyn-wodnych/

Jak informuje Rafał Traks – radny PiS, rozmawiał z elbląską Państwową Strażą Pożarną. Strażacy są gotowi rozstawić w mieście 2-3 kurtyny wodne. Muszą jednak otrzymać taki wniosek od władz miasta.

37974697_1965910656794229_7442530836173291520_n

W tej sprawie wysłaliśmy pytanie do biura prasowego prezydenta miasta.

2 komentarze

  • Markus Reply

    30 lipca 2018 at 16:41

    A nie można tego załatwić z pominięciem mediów? Dawno by kurtyny stały. Gdyby była szczera chęć a promocja przez media. Ciekawe czy Prezydent czyta elblag24, bo jak nie, to się nie dowie o tej inicjatywie.

  • Jan Reply

    31 lipca 2018 at 08:30

    Wczoraj były trzy komentarze, dziś tylko jeden. żaden nie był obraźliwy. ciekawe dlaczego tak mało osób was czyta?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register