Radny Rafał Traks krytycznie o zamknięciu basenu przy ul. Robotniczej

W połowie czerwca otwarto po remoncie krytą pływalnię przy ul. Robotniczej. Całkowity koszt modernizacji tego obiektu wyniósł około sześć milionów złotych. Za tę kwotę przebudowano dużą i małą nieckę, wymieniono wentylację i automatykę sterowania, zmieniono technologię uzdatniania wody, wyremontowano toalety i szatnie. Obiekt miał przede wszystkim służyć szkołom i klubom sportowym, ale również mieszkańcom – pisze radny Rafał Traks.

Pod koniec lipca władze miasta podjęły decyzję, że od 2 do 31 sierpnia kryta pływalnia przy ul. Robotniczej będzie nieczynna jednocześnie umożliwiając mieszkańcom korzystanie z drugiego miejskiego basenu – Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”, który jest zbyt mocno obciążony. Na dużą frekwencję narzekają mieszkańcy, którzy nie kryją niezadowolenia z faktu iż wyremontowany basen został zamknięty. Wielu elblążan wskazuje, że nic nie wiedzieli o tym, że basen przy ul. Robotniczej jest otwarty po remoncie. Miasto ograniczyło się w tym aspekcie jedynie do lakonicznych komunikatów na stronie internetowej www.dolinka.elblag.eu. Miasto nie jest od tego by oszczędzać na mieszkańcach

Mieszkańcy zgłaszający się do mnie bardzo ostro krytykują brak jakiejkolwiek polityki promocyjnej dla nowo zrewitalizowanego obiektu sportowego . Skoro było małe zainteresowanie kryta pływalnią to dlaczego kierownictwo obiektu nie wprowadziło żadnych działań promocyjnych? Czy władze miasta podjęły jakiekolwiek działania promocyjne aby zachęcić mieszkańców do skorzystania z nowego obiektu przy ul. Robotniczej ? Dlaczego nie obniżono kwoty dla dzieci i grup zorganizowanych choćby do 1 czy 2 złotych i wówczas pewnie z basenu skorzystałoby więcej osób? Z artykułów prasowych zamieszczanych w mediach lokalnych wynika, że na nowo wyremontowanym basenie miejskim mają odbywać się zajęcia dydaktyczno – sportowe na rzecz elbląskich placówek oświatowych oraz klubów sportowych. Nie ma natomiast informacji o przygotowaniu jakiejkolwiek oferty wakacyjnej np. dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży spędzającej okres ferii wakacyjnych w mieście. Czy została przygotowana jakakolwiek oferta skierowana do hoteli, które nie posiadają własnej pływalni? Czy została przygotowana jakakolwiek oferta dla kolonii oraz półkolonii? Czy służby Pana prezydenta przygotowały jakąkolwiek informację dla użytkowników CRW Dolinka o tym, że mogą korzystać z nowo otwartej krytej pływalni przy ul. Robotniczej poza lakonicznymi komunikatami na stronie internetowej ? Jakie koszty poniesie miasto w wyniku utrzymania zamkniętego obiektu a ile kosztowałoby miasto utrzymanie otwartego obiektu w miesiącu sierpniu 2017 roku?

Jeżeli włodarze naszego miasta nie potrafią utrzymać frekwencji na pływalni przy ul. Robotniczej to w jaki sposób będą chciały zapełnić nowopowstający obiekt przy ul. Spacerowej, który ma kosztować elblążan blisko 40 mln zł i w jaki sposób zajmą się jego promocją ? Obecnie projekt przewiduje powstanie w miejscu niecki przy CRW Dolinka kompleksu odkrytych basenów z wodą wodociągową o powierzchni lustra wody prawie 3 tys. metrów kwadratowych. Obawiam się, że mimo tak ciekawego pomysłu władze miasta nie zapełnią go a obiekt będzie przynosił straty. Czy jest przygotowana wstępna koncepcja w jaki sposób obiekt będzie zarządzany i w jaki sposób władze Elbląga będą chciały przyciągnąć elblążan oraz mieszkańców gmin ościennych do tego obiektu? Sugerując się przykładem całkowitej ignorancji w sferze promocji zmodernizowanego kosztem 6 mln zł basenu przy ul. Robotniczej należy przypuszczać, że kolejna inwestycja na którą miasto zamierza pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury będzie przynosić straty w wyniku zaniedbań poczynionych przez administratora obiektu.

Niestety podjęte działania pokazują, że władze miasta wprowadzają oszczędności kosztem mieszkańców czego robić nie należy.

Rafał Traks
Informacja nadesłana

O tym problemie więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/basen-zamkniety-powod-nie-bylo-chetnych-elblazanie-to-krytykuja/ 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register