Ratusz ostrzega. Kąpiel w rzece Elbląg jest zabroniona

Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Elblągu przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg. Jego złamanie grozi mandatem w wysokości 250 zł.

Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”.

Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny – do 250 zł lub kara nagany – ostrzega Urząd Miejski w Elblągu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu.

Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania.

1 komentarz

  • Matio Reply

    28 maja 2018 at 07:49

    Co zrobiliscie z pieknym basenem miejskim w Elblagu i jeszcze do naszego kanalu niewolno wchodzic to miasto umiera koniecznie trzeba wymienic tych zarzadzajacych

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register