Rewitalizacja Dolinki w Elblągu coraz bliżej

Zagospodarowanie terenu Parku Dolinka wraz z przebudową amfiteatru coraz bliżej. Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał już umowę z wykonawcą na roboty budowlane. Zwycięzcą przetargu na pierwszy etap prac jest elbląska firma Zakład ogólnobudowlany Markiewicz.

– To projekt wyczekiwany przez dzieci i pozostałych elblążan. Już od dłuższego czasu zabiegaliśmy o środki na rewitalizację parku. Próbowaliśmy pozyskać środki z funduszy norweskich, ostatecznie uzyskaliśmy dofinansowanie unijne w ramach RPO. Zrewitalizujemy teren o wielkości 9 hektarów, dzięki temu powstanie miejsce do rekreacji dla wszystkich elblążan. Koszt całego projektu to 13 mln zł z czego dofinansowanie z UE to 9 mln zł, reszta pochodzi z budżetu miasta – mówił prezydent Wróblewski tuż przed podpisaniem umowy.

– Cieszę się, że przetarg wygrała elbląska firma, wykonawca sprawdzony na realizowanych przez miasto inwestycjach. Mam nadzieję, że jest to gwarancją, że zadanie wykonane będzie terminowo. Termin na wykonanie prac jest do września przyszłego roku – wskazywał prezydent – Od kilku lat mieszkańcy pytali, kiedy będziemy mieli taki park jak w Pasłęku, mogę powiedzieć, że nasz elbląski będzie jeszcze ładniejszy. To będzie wspaniałe miejsce spotkań dla mieszkańców – podsumował prezydent.

Rewitalizacja Parku Dolinka, etap I – roboty budowlane:
a.    wykonanie nowych ciągów pieszo-rowerowych (ok. 5 480 m2) z ławkami (62 szt.)  i koszami na śmieci (50 szt.),
b.    przebudowa istniejącego amfiteatru (253 miejsca siedzące, scena o średnicy 10 m, platforma schodowa dla niepełnosprawnych, zasilanie i iluminacja sceny),
c.    budowa nowego oświetlenia (138 słupów) oraz monitoringu wizyjnego (32 kamery),
d.    wykonanie remontu istniejących schodów,
e.    wykonanie wycinki sanitarnej części drzew i krzewów,
f.    wykonanie nasadzeń zieleni (2 947 m2) i trawników (555 m2) oraz regeneracja istniejących trawników (2 000 m2).

 

Realizacja renowacji Parku Dolinka coraz bliżej

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register