Robert Lewandowski inwestuje na Warmii i Mazurach. Otwiera tu restaurację

Piłkarz jest nie tylko królem strzelców, ale i dobrym biznesmenem. Od kiedy kilka lat temu wybudował posiadłość w Stanclewie koło Biskupca, Robert Lewandowski kupił kilka nieruchomości na Warmii i Mazurach – informuje Radio Olsztyn.

– Teraz piłkarz zamierza wybudować restaurację w Giżycku – potwierdza Arkadiusz Konc z Urzędu Miejskiego w Giżycku.

Obiekt będzie się mieścił na deptaku plaży miejskiej na jeziorem Niegocin. Lewandowski, który jest wspólnikiem spółki Nowe Mazury 8 otrzymał pozwolenie na budowę. Teraz dokumenty są sprawdzane pod względem prawnym w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.

Urzędnicy zapewniają, że inwestycja przyczyni się do rozwoju Giżycka, a sławne nazwisko przyciągnie także innych inwestorów i turystów. Ważne jest także to, że restauracja będzie atrakcją przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim. Władze Giżycka liczą także na zwiększenie zatrudnienia zarówno przy obsadzaniu personelu, jak i projektowaniu i budowie obiektu.

4 października w Giżycku zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej, na której radni dali zielone światło pod tę inwestycję. Czasu jest mało, bo zbliża się termin składania dokumentacji związanej z dofinansowaniem.

Źródło: Radio Olsztyn

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register