Rozpędzone auto uderzyło w aptekę w Braniewie

28 listopada br. około godz. 09:45 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego. Do zdarzenia doszło w Braniewie przy ulicy Elbląskiej.

Kierowca Citroena C2, jadący drogą wojewódzką nr 504, z impetem uderzył w budynek – schody wejściowe do apteki. Siła uderzenia była tak duża, że auto obróciło się i dachowało. Wewnątrz zniszczonego pojazdu znajdował się uwięziony kierowca.

fot. PSP Braniewo

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi i uderzył w budynek.

– Kierujący citroenem 27-latek, jadąc od Fromborka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył w budynek apteki. Następnie jego auto dachowało – relacjonuje oficer prasowy braniewskiej policji komisarz Jolanta Sorkowicz.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie przy wykorzystaniu zestawu narzędzi hydraulicznych usunęli odkształcone elementy konstrukcyjne auta, wykonując dostęp do rannego mężczyzny. Kierowca został ewakuowany na zewnątrz rozbitego samochodu i przekazany dla załogi zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przewieziony do szpitala w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register