Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji budynku Biblioteki Elbląskiej

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji budynku Biblioteki Elbląskiej przy ulicy Świętego Ducha. Dziś w Urzędzie Miejskim Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał umowę na wykonanie prac z elbląską firmą Zakład Usług Budowlanych „MYTYCH” Spółka z o.o.

– Przetarg na wykonanie prac wygrała firma elbląska, co bardzo mnie cieszy. Cieszy podwójnie, bo w czasie kiedy brakuje oferentów, udało się wyłonić firmę i w dodatku działającą w naszym mieście.  To kolejne, po przebudowie Muzeum, duże zadanie inwestycyjne, które będziemy realizować. Gratuluję Panu prezesowi wygranej, życzę by to zadanie jak najlepiej wypadło – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga. – Zadanie realizowane jest z funduszy unijnych, RPO, oś 6, dziedzictwo kulturowe. Modernizacja obiektu powinna zostać zakończona do października 2019 roku.

– Jak zawsze postaramy się zrealizować swoje prace solidnie i terminowo – zaznaczył Ryszard Mytych prezes firmy ZUB „MYTYCH” Spółka z o.o.

biblioteka1 biblioteka2

Opisując projekt modernizacji, Jacek Nowiński dyrektor Biblioteki Elbląskiej wskazywał, że w miejscu gdzie stoi dziś Biblioteka, jedna z najstarszych instytucji w mieście, tworzył się Elbląg. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie cennych murów, elewacji, czy pokrycia dachowego. Dzięki modernizacji Biblioteka zyska również nowe pomieszczenia, zagospodarowany zostanie także teren dziedzińca.

BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – szczegóły projektu dofinansowanego z funduszy UE

Modernizacja BIBLIOTEKI ELBLĄSKIEJ – prezentacja

źródło: UM Elbląg

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register