Rusza proces w sprawie tragicznego wypadku w Karczowiskach Górnych

W kwietniu rozpocznie się proces w sprawie tragicznego wypadku w Karczowiskach Górnych. Mężczyzna, który wiózł samochodem dwie córki, stracił panowanie nad autem i doprowadził do wypadku. Jednak córka zginęła na miejscu, druga nadal walczy o powrót do zdrowia.

Elbląska prokuratura zakończyła dochodzenie w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia. Dysponuje opiniami biegłych, z których wynika, że kierowca jechał z nadmierną prędkością oraz wyprzedzał w miejscu niedozwolonym.

– Będzie on odpowiadał z artykułu 177 Kodeksu Karnego, czyli za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W wypadku zginęła jedna osoba, a druga została poważnie ranna. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia – mówi Dziennikowi Elbląskiemu Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Jak podkreśla na łamach gazety Jarosław Żelazek, śledczy dysponują opinią biegłych od ruchu drogowego.

– Stwierdzili, że doszło wówczas do przekroczenia dozwolonej prędkości jazdy oraz wyprzedzania w miejscu niedozwolonym. Nie chcę jednak ujawniać szczegółów tej opinii  – wyjaśnia prokurator.

Przypomnijmy, że 14 października 2017 r. około godziny 11:40 na DK 22 na wysokości Karczowisk samochód osobowy marki Volkswagen, którym podróżowały trzy osoby, zjechał z drogi i tyłem uderzył w przydrożne drzewo.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osób poszkodowanych, poprzez wycięcie drzwi oraz usunięcie dachu pojazdu.

Równolegle prowadzono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rannych z wraku pojazdu ewakuowano przy pomocy noszy typu deska i przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Lekarz pogotowia stwierdził zgon pasażerki pojazdu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala.

Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu wraz z zastępcą. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana w obu kierunkach. Łącznie w zdarzeniu brało udział 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, tj. 18 ratowników, policja, prokurator, zespół ratownictwa medycznego oraz zarządca drogi krajowej nr 22.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register