Sąd oddalił skargę miasta w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie odrzucił skargę Miasta na decyzję wojewody w sprawie Pogotowia Socjalnego. Wcześniej wojewoda uchylił uchwałę Rady Miasta Elbląga w sprawie likwidacji tej placówki.

– Zwracam się z prośbą do Witolda Wróblewskiego oraz Michała Missana – przywróćcie do pracy pracowników, wznówcie działanie tej potrzebnej Miastu jednostki oraz wdróżcie plan naprawczy – komentuje radny miejski Piotr Opaczewski.

Przypomnijmy, że głosami 12 radnych miejskich z klubu KWW Witolda Wróblewskiego oraz Platformy Obywatelskiej podjęto uchwałę o zaskarżeniu decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Oznacza to, że elbląski samorząd, mimo wielu negatywnych opinii środowisk lekarskich i policyjnych, nadal z uporem dąży do likwidacji Pogotowia Socjalnego.

Wcześniej wojewoda warmińsko-mazurski podjął decyzję o uchyleniu uchwały elbląskiej Rady Miasta w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego. Prezydent Witold Wróblewski oraz radni koalicji KWW Wróblewskiego i Platformy Obywatelskiej zdecydowali się jednak na skierowanie tej sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tu jednak ponieśli porażkę.

 

Prezydent i radni koalicyjni nadal dążą do likwidacji Pogotowia Socjalnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register