Śmiertelny wypadek w Elblągu. Strażacy pierwsi przystąpili do ratowania mężczyzny

12 października 2017 roku około godziny 8:45 doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę osobowego passata. Zdarzenie miało miejsce na ul. Mickiewicza w Elblągu, na wysokości szkoły podstawowej nr 4.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rowerzysta poruszał się po chodniku i z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na jezdnię wprost pod koła osobowego volkswagena.

Na miejsce tragedii wysłano dwa zastępy ratowniczo – gaśniczej z JRG 1. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i po sprawdzeniu funkcji życiowych leżącego na jezdni mężczyzny rozpoczęli resuscytację krążeniowo oddechową poszkodowanego, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Ratownikom udało się na przywrócić funkcje życiowe i mężczyzna został zabrany do szpitala. Dalsze działania polegały na usunięciu z jezdni pozostałości powypadkowych.

W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. W działaniach brały udział dwa zastępy ratowniczo – gaśnicze z JRG nr 1, tj. 9 ratowników, zrm oraz policja.

źródło: Straż Pożarna w Elblągu.

1 komentarz

  • Lolik Reply

    15 października 2017 at 07:33

    Jestem ciekawa dlaczego nikt wcześniej nie podjął reanimacji. Tylko wszyscy stali i patrzyli…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register