Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
18.10.2015 09:42 | mk | 0 komentarzy

Elbląscy łyżwiarze z UKS Szóstka spisali się na szóstkę

W miniony weekend w Łodzi odbyły się pierwsze eliminacje północy kraju do Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym. Nie zabrakło tam oczywiście naszego elbląskiego klubu UKS Szóstka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W miniony weekend w Łodzi odbyły się pierwsze eliminacje północy kraju do Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym. Na łódzki turniej stawiły się wszystkie czołowe kluby z północnej Polski. Nie zabrakło tam oczywiście naszego elbląskiego klubu UKS Szóstka.

Jako pierwsi do walki o zwycięstwo i awans do Mistrzostw Polski stanęli młodzicy Jan Gierszewski oraz Kamil Grabkowski. Obaj wystartowali w klasie złotej solistów. Elblążanie tym razem  nie dali żadnych szans swoim rywalom deklasując ich pod każdym względem. Na pierwszym miejscu podium stanął Kamil Grabkowski wyprzedzając drugiego Jana Gierszewskiego zaledwie o 3 setne punktu. Panowie pokazali, że są obecnie najlepszymi zawodnikami w północnej Polsce i konkurencja będzie musiała wspiąć się na szczyt swoich umiejętności aby ich pokonać w następnych startach.

Równie dobrze wypadły dziewczęta startujące w klasie srebrnej solistek - Julia Gierszewska, Maria Jankowska, Natalia Kołodziejczyk oraz Zuzanna Wnuk. Nasze młode panie co prawda nie zdobyły medali ale pięknie zatańczyły swoje programy kończąc rywalizację na świetnych miejscach:

Julia Gierszewska – 5,
Natalia Kołodziejczyk – 6,
Maria Jankowska – 11,
Zuzanna Wnuk – 15.

Warto zaznaczyć, że w Mistrzostwach Polski może wziąć udział tylko pierwsza trzydziestka dziewcząt sklasyfikowana według rankingu prowadzonego przez PZŁF.

W klasie złotej solistek Elbląg reprezentowała Magdalena Oziemkiewicz. Podobnie jak koleżanki z klasy srebrnej Magdalena żywiołowo odtańczyła swój program zajmując 14 miejsce.
Wszystkie nasze dziewczęta udowodniły, że podobnie jak z chłopcami trzeba się będzie z nimi liczyć na arenie krajowej i tak łatwo nie poddadzą się w walce o medale.

Już w następny weekend  24 / 25 października najlepsi zawodnicy UKS Szóstka wystartują w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem rywalizacja odbędzie się na lodowisku w Katowicach. Miejmy nadzieję, że i tam dopisze im szczęście i zdobędą niezbędne minimum punktowe dające możliwość startu w tak ważnym i prestiżowym wydarzeniu.

Wszystkim elbląskim zawodnikom gratulujemy fantastycznych przejazdów oraz życzymy samych zwycięstw w następnych turniejach.
TOP FAKTY