Stawiamy halę przemysłową – o czym trzeba pamiętać?

Hale przemysłowe to konstrukcje wykorzystywane głównie przez przedsiębiorców. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wśród rolników, a nawet spełniają konkretne potrzeby osób prywatnych. Jeśli planujesz budowę hali przemysłowej to warto pamiętać o tych kilku kwestiach opisanych w poniższym artykule.

Hala dopasowana do indywidualnych potrzeb

Kupując halę przemysłową można mieć pewność co do tego, że będzie to hala specjalnie dostosowana do konkretnych oczekiwań przedsiębiorcy. Wyspecjalizowane firmy podejmują kompleksowo projektowanie hal przemysłowych uwzględniając nawet bardzo specyficzne wymagania klientów. Niewątpliwą zaletą tego typu konstrukcji jest to, że w łatwy sposób jest je dopasować do konkretnych wymiarów działki, aby zmaksymalizować wielkość przestrzeni w środku obiektu. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje odpowiednią kwotą na postawienie ogromnej hali to nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć zamówienie na mniejszy obiekt. Tego typu budowle wykazują się dużą elastyczność pod względem ich rozbudowy, więc praktycznie w każdej chwili można zaplanować zmianę rozmiaru.

Może warto wynająć halę przemysłową?

Alternatywą do zakupu hali jest jej wynajem. W Polsce działają firmy, które posiadają bogate zaplecze pod względem różnego typu hal do krótkoterminowego i długoterminowego najmu. Jest to dla wielu przedsiębiorców bezpieczniejsza opcja w przypadku jeśli nie ma dużej pewności co do powodzenia wybranego pomysłu na biznes. Wynajem jest mniej kosztowny od zakupu hali, ale wadą tego rozwiązania jest to, że można zwykle wybierać jedynie z wąskiej oferty. Taki ograniczony wybór obiektów może doprowadzić do sytuacji w której przedsiębiorca pójdzie na kompromis i dokona najmu hali nieadekwatnej do jego potrzeb. Decyzję więc najlepiej skonsultować i w miarę możliwości przejrzeć oferty różnorakich firm oferujących tego typu usługę.

Formalności, które nie mogą czekać

Stawianie hali przemysłowej wymaga załatwienia szeregu różnego rodzaju formalności, które jest najlepiej jak najszybciej dopiąć na ostatni guzik. Dotyczy to głównie pozwoleń, w tym zezwoleń budowlanych, na które zwykle trzeba trochę poczekać i pod tym względem nie ma możliwości przyspieszenia tego procesu. Zgodnie z prawem różne instytucje mają ustawowy czas na udzielenie odpowiedzi, a sam przedsiębiorca musi wykazać się niekiedy dużą cierpliwością. Zanim więc na placu budowy pojawią się robotnicy może upłynąć nawet kilka miesięcy. Wynika z tego prosty wniosek – warto jak najwcześniej rozplanować kolejne działania związane z pozwoleniami i zebraniem dokumentacji w celu jak najszybszego przystąpienia do budowy hali.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register