Sterroryzował bronią ekspedientkę w Elblągu!

Kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca Braniewa, który jest podejrzany o dokonanie rozboju w jednym ze sklepów na terenie Elbląga. Sprawca był zamaskowany i miał przedmiot imitujący broń palną. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności ale nie krótsza niż 3 lata. Został aresztowany na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce 11 maja 2022 roku w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Mielczarskiego w Elblągu. Zamaskowany sprawca wszedł do pawilonu, przystawił ekspedientce pistolet do głowy i zażądał wydania pieniędzy. Ukradł utarg i uciekł. Praca operacyjna kryminalnych z Elbląga przyniosła zamierzony efekt.

W wyniku działań został zatrzymany 21-letni mieszkaniec Braniewa. Policjanci zabezpieczyli rzeczy, które podejrzany wykorzystał w napadzie. Był to, między innymi pistolet – wiatrówka (na metalowe kulki) oraz odzież – mówi Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg. 

Dzisiaj (19 maja 2022 r.), na wniosek śledczych, sąd zastosował  wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności ale nie krótsza niż 3 lata.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register