Sterroryzował właściciela i ukradł samochód. Zatrzymali go elbląscy policjanci

Pewien 46-letni mężczyzna dokonał rozboju zabierając mercedesa o wartości blisko 800 tysięcy złotych. Wcześniej umówił się na jazdę próbną, a w jej trakcie zagroził nożem osobie, która dysponowała autem. 100 kilometrów dalej mężczyznę zatrzymali elbląscy policjanci.

Sytuacja miała swój początek na terenie Gdańska. Tam, 46-letni mężczyzna pod pozorem zakupu auta umówił się na jazdę próbną. W jej trakcie wyjął nóż i zagroził jego użyciem a następnie przejął samochód o wartości blisko 800 tys. złotych. Autem skierował się w stronę Elbląga.

O sytuacji powiadomiony został dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który wysłał patrole do zatrzymania wspomnianego pojazdu. Mężczyzna nie stosował się do sygnałów do zatrzymania nadawanych przez policjantów i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci w trakcie pościgu zatrzymali 46-latka.

Było to w okolicach miejscowości Grzechotki. 46-latek trafił do policyjnego aresztu a auto oddano prawowitemu właścicielowi. Wewnątrz samochodu zabezpieczono także nóż którym posłużył się sprawca.

Mężczyzna trafi teraz do Gdańska gdzie usłyszy zarzuty postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności – został tymczasowo aresztowany.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register