Strajk tramwajarzy w Elblągu. ZKM uruchamia alternatywną komunikację

ZKM w Elblągu informuje, że w trosce o pasażerów i w związku z zapowiadanym strajkiem ostrzegawczym pracowników spółki Tramwaje Elbląskie, oprócz wcześniej zapowiadanych dodatkowych kursów na linii nr 18, uruchomione zostaną dodatkowe, tymczasowe linie:

T2 – w części zastępująca linię tramwajową nr 2;

T4 – w części zastępującą tramwaje na trasie dworzec – Druska.

Ww. linie będą funkcjonowały w następujący sposób:

Linia T2 (trasa okrężna)

Pętla dworzec – Grunwaldzka – Tysiąclecia – Rycerska – pl. Słowiański – Armii Krajowej – 12 Lutego – Królewiecka – Kościuszki – Marymoncka (przy skrzyżowaniu z Królewiecką) – powrót do dworca po tej samej trasie

Częstotliwość kursowania autobusów na linii T2 będzie wynosiła ok. 25 min. Pierwszy kurs z dworca – 6:20, a pierwszy kurs z ul. Królewieckiej (przystanek przed skrzyżowanie z Moniuszki) – 6:30.

Uwaga! Na ul. Królewieckiej autobus jadący w stronę ul. Marymonckiej, ze względów bezpieczeństwa nie będzie zatrzymywał się na przystankach tramwajowych. Pasażerowie którzy chcą dojechać w okolice wspomnianych przystanków powinni wysiąść z autobusu po jego zawróceniu w okolicy skrzyżowania Królewiecka – Kościuszki, już na powrocie do dworca.

Linia T4

pętla Dębowa – Grunwaldzka – pętla dworzec

Częstotliwość kursowania autobusów na linii T4 będzie wynosiła ok. 15 min. Pierwszy kurs z pętli Dębowa – 6:30, a pierwszy kurs z dworca – 6:45.

Natomiast na linii nr 18, kursy o 6:28, 7:28 i 8:28 z pętli Nad Jarem zostaną wzmocnione dodatkowym autobusem (oznaczonym jako T5), a kurs zjazdowy z pętli Nad Jarem 8:28 zostanie wykonany jak pełny kurs po stałej trasie.

Przypominamy, że 4 września (poniedziałek) od 6:30 do 8:30 funkcjonowanie wszystkich linii tramwajowych zostanie wstrzymane natomiast kursy rozpoczęte z pętli jeszcze przed 6:30 zostaną ukończone zgodnie z rozkładem.

Od ok. 8:30 z poszczególnych pętli tramwaje rozpoczną wyjazd na swoje trasy,  a powrót do prawidłowej realizacji rozkładu jazdy nastąpi od ok. 9:00.

W związku z utrudnieniami i na czas ich trwania, zachęcamy pasażerów do korzystania z alternatywnych linii autobusowych.Informacje na ten temat można uzyskać na stronie www.zkm.elblag.com.pl,  gdzie oprócz rozkładów jazdy wszystkich linii,  w zakładce „dynamiczny rozkład jazdy” dostępny jest również planer podróży (opcja „połączenia”).

Informacje można również uzyskać pod nr informacji ZKM:  55 235 55 00 oraz w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register