Straż Miejska będzie kontrolowała młodzież szkolną

W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych prezydent Witold Wróblewski apeluje do dzieci, młodzieży i rodziców o rozwagę oraz zachowanie w tym szczególnym okresie specjalnych środków ostrożności.

Prezydent miasta apeluje do młodzieży o:
•    unikaniu zatłoczonych miejsc;
•    nie organizowaniu spotkań towarzyskich;
•    nie wychodzeniu do klubów, dyskotek, czy na imprezy;
•    nie przebywaniu w galeriach handlowych;
•    spędzaniu tego czasu w domu;

Straż Miejska w Elblągu wzmacnia działania profilaktyczne i prewencyjne! Od dziś rozpoczynają się patrole miejsc częstych zgromadzeń dzieci i młodzieży.  Chodzi między innymi o Centra Handlowe, Parki, Skate Park, Gęsią Górę,  czy Bażantarnię. Strażnicy Miejscy będą przede wszystkim uświadamiać przebywającej tam młodzieży zagrożenia związane ze spędzeniem czasu w dużych skupiskach ludzkich.

Prezydent zwraca się również z apelem do właścicieli pubów i klubów o rozważanie możliwości przełożenia bądź odwołania planowanych imprez i wydarzeń, skupiających większą ilość osób, do czasu gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji.

Prezydent Witold Wróblewski przypomina, że zawieszenie zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych to nie jest czas dodatkowych ferii! Tylko nasze odpowiedzialne zachowanie może zabezpieczyć nas i osoby w naszym otoczeniu przed zakażeniem. Bądźmy odpowiedzialni i myślmy nawzajem o sobie! Nie stwarzajmy niepotrzebnego ryzyka dla siebie, ale również dla osób z którymi przebywamy!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register