Strażnicy Miejscy zajrzą na posesje w Elblągu

Straż Miejska w Elblągu informuje, że wzorem lat ubiegłych w 2021r. na terenie miasta zostanie przeprowadzona akcja “Posesja”.

Celem akcji jest dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście i przypomnienie właścicielom, zarządcom oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości. Termin rozpoczęcia akcji zaplanowany jest na 15 marca br. i potrwa do 19 marca br.

Zespoły składające się z przedstawicieli Straży Miejskiej, Policji, Urzędu Miejskiego, Spółdzielni Mieszkaniowych, Zarządu Budynków Komunalnych oraz Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych zapewnią należytą fachowość i skuteczność prowadzonych działań. Po około dwóch tygodniach od zakończenia akcji strażnicy miejscy dokonają rekontroli ujawnionych podczas działań zanieczyszczonych terenów wskazanych do uprzątnięcia ich właścicielom. Jeżeli właściciele nie wywiążą się z nałożonych na nich obowiązków będą wyciągnięte w stosunku do nich sankcje karno-administracyjne.

W związku z tym przypominamy:
Obowiązkiem właścicieli, współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomość w zarządzie lub użytkowaniu, a także innych podmiotów zarządzających nieruchomością jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości. Obowiązki takie wynikają z Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Z uwagi na pandemię koronawirusa akcja zostanie przeprowadzona w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Straż Miejska w Elblągu

1 komentarz

  • Patryk Reply

    17 marca 2021 at 21:47

    Myślę, że sankcje powinny być nakładane od razu. Takie akcje ostrzegawcze to tylko marnowanie czasu Policji. Każdy wie, że powinien zachować porządek na swojej posesji. Niezależnie, czy jest ona prywatna, czy firmowa.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register