Strefa kibica na Lodowisku „Helena”. Radny ma wątpliwości czy to dobra lokalizacja

Strefa kibica, podczas trwania rosyjskiego Mundialu, powstanie na terenie Lodowiska „Helena”. Ta lokalizacja ma uniezależnić elbląskich kibiców od warunków pogodowych. Miasto przewidziało również szereg dodatkowych atrakcji. Radny Rafał Traks ma jednak wątpliwości co do tej lokalizacji.

– Jeszcze niedawno padały pytania, czy Strefa będzie, czy nie. W międzyczasie zbieraliśmy niezbędne informacje, w tym te najistotniejsze dotyczące kosztów transmisji. Dziś już wiemy, że Strefa Kibica w Elblągu będzie na lodowisku „Helena”, które w okresie letnim nie jest wykorzystywane. Uniezależniamy się tym samym od kaprysów pogody. To dobra wiadomość i chciałbym zaprosić wszystkich elblążan do Strefy Kibica, emocje wśród grupy będą większe niż oglądając mecz samemu w domu – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Strefa Kibica będzie miały charakter sportowy, ale i familijny. Będą dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

– Chcemy stworzyć wydzielone strefy dla dzieci, gdzie będą rozgrywki na stołach w piłkarzyki i inne rozrywki. Jeżeli rodzice przyjdą z dziećmi my zagospodarujemy im czas. Rozważaliśmy kilka miejsc, ostatecznie wygrało lodowisko, gdzie ponosimy najmniejsze koszty. Obiekt jest najlepiej zlokalizowany, jest w centrum, są miejsca parkingowe, więc wszystkie argumenty przemawiały za tym, by strefę zrobić właśnie tam – mówi Andrzej Bugajny dyrektor MOSiR.

Strefa kibica będzie funkcjonować od 14 czerwca, czyli od meczu otwarcia, aż po mecz finałowy. Transmitowane będą prawie wszystkie mecze za wyjątkiem ostatnich meczów grupowych, które są rozgrywane równolegle. W tym ostatnim wypadku, to mieszkańcy Elbląga pomogą w wyborze meczów, które będą transmitowane. Strefa rozpoczynać będzie działanie godzinę przed rozpoczęciem meczu i będzie otwarta do zakończenia ostatniego meczu.

– Strefa będzie spełniała wszystkie wymogi, które na strefie powinny być, będą punkty gastronomiczne, prowadzona będzie też sprzedaż piwa. Oprócz Strefy będzie funkcjonowała niezależna scena, na której pomiędzy meczami odbywały się będą koncerty. Będą też konkursy związane z tematyką Mundialu. Ustalamy szczegółowy plan, kto w Strefie będzie występował. Do 15 lipca „Lato w Formie” będzie się odbywało właśnie w ramach Strefy – mówi Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Wątpliwości co do trafności tej lokalizacji ma jednak radny Rafał Traks, od lat związany z elbląskim sportem.

– Strefa kibica w czerwcu przy temperaturach około 25 C odbywać się będzie ….. w zamkniętym pomieszczeniu na lodowisku Helena. Tego typu imprezy robi się na otwartej przestrzeni. Słabo to widzę – skomentował radny na swojej stronie na facebooku.

Koszt Elbląskiej Strefy Kibica to około 120 tysięcy złotych, z czego 80 tys. to kwoty sponsorskie. W Strefie podczas meczów polskiej reprezentacji będzie mogło pomieścić się około 2.000 kibiców. Ponadto w trakcie trwania Mistrzostw Świata w Rosji odbędzie się w Elblągu tzw. Mały Mundial, a do miasta przyjedzie ok. 600 młodych piłkarzy, którzy rywalizować będą, jak ich dorośli odpowiednicy.

1 komentarz

  • Alojzy Reply

    2 maja 2018 at 09:26

    Tych ratuszowych pierdzistołków kompletnie pogielo. Wysłałbym wszystkich na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Rafał ma rację . Latem strefa kibic pod dachem to nie porozumienie. najlepsze miejsce to stadion przy ul.Agrykola. Na otwartej przestrzeni.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register