Strona internetowa na WordPressie – czy warto?

WordPress to najpopularniejszy CMS w sieci – szacuje się, że korzysta z niego ok. 35 proc. wszystkich stron internetowych. Nie ma co się dziwić, bo to proste i darmowe narzędzie, które umożliwia stworzenie prostego bloga w nie więcej, niż kilka godzin. To świetne rozwiązanie na start, choć WordPress ma też kilka istotnych wad, przez co nie sprawdza się we wszystkich okolicznościach. Czy faktycznie warto wykorzystać go do stworzenia własnej strony internetowej? W jakich sytuacjach opłaca się sięgnąć po inne opcje?

WordPress – najważniejsze zalety

WordPress to bezpłatny system CMS, który wykorzystuje się do tworzenia różnych rodzajów stron internetowych. Są to nie tylko blogi, ale też chociażby serwisy informacyjne, sklepy internetowe, strony sprzedażowe oraz wizytówki firm. Narzędzie jest zasadniczo bezpłatne, choć większość popularnych wtyczek oraz motywów wymaga wykupienia płatnej wersji – bez tego nie da się korzystać ze wszystkich funkcjonalności. WordPress jest na tyle prostym rozwiązaniem, że niemal każdy poradzi sobie ze stworzeniem od podstaw oraz skonfigurowaniem prostej strony internetowej. Deweloperzy dbają o częste aktualizacje, a system wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Do czego można wykorzystać WordPressa?

WordPress świetnie sprawdza się przy tworzeniu zwykłych blogów oraz małych serwisów informacyjnych. CMS jest prosty i intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu niemal każdy poradzi sobie z napisaniem oraz opublikowaniem tekstu. Bardziej zaawansowane funkcjonalności mogą już sprawiać pewne problemy, choć niemal zawsze są już dostępne gotowe rozwiązania w formie wtyczek. Za większość z nich trzeba jednak dodatkowo zapłacić. Jak to wygląda w praktyce?

Spójrzmy na wtyczkę WooCommerce, która jest wykorzystywana w prostych sklepach internetowych opartych na WordPressie. Podstawowa wersja wtyczki jest bezpłatna – teoretycznie możesz za jej pomocą postawić prosty sklep, ale tak naprawdę lista funkcjonalności jest okrojona. W praktyce musisz wykupić co najmniej kilka dodatków w formie rocznej subskrypcji. Łączny koszt może wynieść kilkaset dolarów!

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po alternatywne rozwiązania?

Jeśli chcesz stworzyć coś więcej, niż tylko prosty blog, to zastanów się nad skorzystaniem z profesjonalnej usługi projektowania stron internetowych. Dedykowane rozwiązania są droższe, ale różnica w cenie wcale nie jest tak duża. Pamiętaj, że jeśli chodzi o agencje digitalowe projektujące strony strony internetowe Olsztyn oraz inne miasta wojewódzkie wyróżniają się dużą liczbą ofert. Bez problemu znajdziesz firmę, która zaprojektuje profesjonalną stronę internetową, uwzględniając przy tym twoje potrzeby oraz możliwości budżetowe!

Jak promować stronę internetową?

Nie zapomnij o marketingu oraz promocji – bez niego nikt nie odwiedzi twojej strony internetowej! Działania z zakresu SEO (pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych) oraz SEM (reklamy w mediach społecznościowych) są dość drogie, choć możesz znacząco obniżyć koszty, jeśli decydujesz się na samodzielne promowanie serwisu. Musisz jednak opracować dobrą strategię marketingową, która uwzględni charakter twojej strony oraz jak najefektywniej wykorzysta przyznany budżet.

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register