Stypendia i nagrody dla elbląskich sportowców

Prezydent Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych (do 30 grudnia) oraz wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów oraz innych osób wyróżniających się w działalności sportowej (do 31 grudnia). Finansowe wsparcie może zostać przyznane zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

W kończącym się 2020 roku prawie 40 zawodników z Elbląga otrzymywało co miesiąc stypendium sportowe z budżetu Miasta Elbląg. Stypendium ma na celu wspieranie rozwoju kariery sportowej wyróżniających się elbląskich zawodników na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miejskiej.

Do 30 grudnia br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego na 2021 rok. Jego otrzymanie jest uwarunkowane osiągnięciami sportowymi uzyskanymi w roku poprzedzającym przyznanie stypendium. Więcej szczegółów, w tym warunki, jakie trzeba spełnić, żeby ubiegać się o stypendium sportowe, oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu pod adresem www.um-elblag.samorzady.pl/art/id/36522.

Z kolei do 31 grudnia br. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej. Wyróżnienia i nagrody przyznawane są jako wyraz uznania dla zawodników za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom odznaczającym się osiągnięciami w działalności sportowej na obszarze Gminy Miasto Elbląg. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu pod adresem www.um-elblag.samorzady.pl/art/id/36529.

– Wiemy, że są powody do dumy, bo mamy w Elblągu zdolną młodzież, która osiąga sukcesy sportowe. To zasługa zawodników, trenerów, działaczy i rodziców – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Stypendia i nagrody to forma wsparcia Samorządu Elbląga dla zawodników, by mogli dalej rozwijać swoje sportowe kariery.    

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 31 48 lub drogą mailową pisząc na adres dspir@umelblag.pl. Wnioski można składać w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w specjalnie przeznaczonej do tego skrzynce podawczej (po uprzednim włożeniu ich do kopert).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register