Suknia ślubna i garnitur do wynajęcia. Jak to zrobić?

Jakie ubrania można wynająć? Czy wszystko od razu musimy kupować? Niekoniecznie. Jeśli dany ubiór będzie nam potrzebny jedynie na jedną, może dwie okazje – warto skorzystać z wypożyczalni garniturów lub sukien – np. sukien ślubnych.

Coraz częściej Polacy decydują się na wynajem, zamiast kupna różnych rzeczy. Chętnie wypożyczamy samochody. Wielu z nas zamiast na zakup mieszkania decyduje się na jego wynajęcie – z rozmaitych powodów. Wypożyczamy też sprzęt turystyczny czy budowlany.

Podobnie rzecz się ma z ubraniami. Coraz chętniej wynajmujemy właśnie odzież okolicznościowe – garnitury, smokingi, suknie ślubne czy balowe.

Dlaczego warto wypożyczyć suknię ślubną?

Ślub bierzemy raz w życiu, no może niektórzy jeszcze dwa lub trzy razy. Jednak generalnie suknię ślubną Panna Młoda założy na jeden, specjalny dzień. Taka suknia ślubna może kosztować od kiluset złotych do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Później zaczyna się problem. Gdzie ją trzymać w domu? Czy odsprzedać? Jeśli tak to musimy się liczyć, że nie otrzymamy za suknię ślubną takich pieniędzy, jakie zapłaciliśmy za nową. Będzie już traktowana jako używana – straci mocno na swojej wartości.

Dlatego ciekawą opcją będzie wypożyczenie sukni ślubnej

Suknię wypożyczyć można już za 500 zł. Najczęściej jednak jej wartość oblicza się względem jej pierwotnej ceny, dlatego w większości wypożyczalni zapłacimy za dany model ok. 50–60% ceny detalicznej. Warto też wiedzieć, że kreację można wypożyczyć również w salonie sukien ślubnych, trzeba się jednak liczyć z faktem, że zazwyczaj najnowsze modele są wyłączone z oferty. Wypożyczeniu podlegają też dodatki, takie jak biżuteria, szale, etole czy nakrycia głowy.

Jak wygląda wypożyczenie sukni ślubnej?

Korzystając z wielu funkcjonujących wypożyczalni sukien ślubnych patrzmy na opinie w internecie, pytajmy znajomych. Renomowane punkty wypranie sukni i delikatne poprawki krawieckie małych uszkodzeń mają wliczone w koszty i nie robią problemów. Czujność warto zachować w przypadku podejrzanie tanich wypożyczalni – może się okazać, że wypożyczenie jest obwarowane kruczkami i końcowy koszt będzie znacznie odbiegał od pierwotnego.

Suknię wypożycza się na zasadzie umowy. Najpierw należy ją zarezerwować, najlepiej najpóźniej na pół roku przed weselem, żeby potem nie przeżyć niemiłego zaskoczenia. Przy podpisywaniu umowy zazwyczaj zostawia się zadatek w wysokości 50% ceny całej transakcji. Wiele salonów pobiera też 50% kaucji na wypadek znacznych uszkodzeń kreacji czy nieoddania jej w wyznaczonym terminie (najczęściej suknie wypożyczane są na okres od dwóch dni do dwóch tygodni). Jeśli wszystko jest w porządku, kaucja jest oczywiście oddawana w momencie zwrotu stroju.

Dodatkowo wypożyczona suknia ślubna może zostać dopasowana do figury Panny Młodej, jeśli oczywiście nie będą to bardzo duże przeróbki.

Więcej o tym przeczytacie tu: Jak wypożyczyć suknię ślubną?

Wypożyczamy garnitur na wyjątkowe okazje

Pan Młody również musi odpowiednio wyglądać na swoim ślubie. Z reguły garnitur do ślubu różni się od tych, które standardowo, codziennie nosimy do pracy i jego zakup to również spory wydatek. Co to oznacza? To, że po ceremonii ślubnej taki garnitur będzie zalegał nam w szafie, być może już nigdy go nawet nie założymy – no może na jedną, dwie okazje.

Tu również ciekawą opcją będzie możliwość wypożyczenia garnituru czy smokingu zamiast jego kupna.

Wypożyczalnie garniturów mają w swojej ofercie ubrania różnego kroju, koloru i rozmiaru, dzięki czemu każdy będzie miał z czego wybierać. Najczęściej są to rzeczy dobrej jakości. Takie ubrania raczej rzadko się zakłada, więc wypożyczalnia garniturów to doskonała alternatywa dla zakupu w sklepie.

W takich miejscach możemy zaopatrzyć się również w stroje w jeszcze wyższym stopniu elegancji, czyli frak i smoking.

Podobnie ma się z eleganckim garniturem, w którym Pan Młody pójdzie do ślubu. Jego zakup do spoty wydatek, który może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Ponadto takiego garnituru ślubnego raczej nie wykorzystamy na co dzień w pracy czy przy okazji spotkań biznesowych.

Wypożyczenie garnituru do ślubu pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i pozbyć się problemu z garniturem, który później musimy odpowiednio przechowywać lub ewentualnie poszukiwać kupca, który będzie chciał taki garnitur od nas odkupić.

Więcej o tym przeczytacie tu: Jak wypożyczyć garnitur?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register