Szybkie zgłoszenie przez Mapę i nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dziś o godz. 6.40 nietrzeźwego kierującego. O tym, że samochodem tym może poruszać się nietrzeźwy kierujący, wpłynęło zgłoszenie poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazano w nim miejsce oraz konkretne auto. Policjanci to sprawdzili.

Zdarzenie miało miejsce rano około godz. 6.40 przy ul. Grottgera w Elblągu. Policjanci sprawdzając informacje z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali do kontroli opla vectrę. Kierował nim 68-letni mężczyzna. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. Wynik badania to 1,62 promila alkoholu w organizmie. 68-latkowi zatrzymano prawo jazdy, dalej już nie pojechał. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej policji i tam kliknąć w baner z logo mapy. Przekazanie informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.

Funkcjonariusze proszą o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Uwagi i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania mapy można kierować na adres: kmzb@policja.gov.pl

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register