Ta kolizja może kosztować elblążanina ponad 100 tys. zł!

23-letni mężczyzna spowodował kolizję drogową przy ul. Beniowskiego. Uszkodził zaparkowaną tam nową skodę a i sam kierował nie starym, bo 3 letnim volkswagenem, którego również poważnie uszkodził. Sprawca był pijany a to oznacza, że nie spełnił warunków umowy ubezpieczenia OC i AC i firma ubezpieczeniowa zapewne wypłaci pieniądze za uszkodzenia ale… zwróci się do niego z tzw. regresem.

Oznacza to, że będzie on musiał zapłacić za spowodowane szkody z własnej kieszeni. W tym przypadku wartość szkód może przekroczyć nawet 100 000 złotych.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (19.02) Młody mężczyzna kierował volkswagenem passatem i jechał ulicą Beniowskiego. W okolicach skrzyżowania z ul. Pionierską na skutek zbyt dużej prędkości nie zapanował nad autem i uderzył w zaparkowaną tam skodę. Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol ruchu drogowego i zbadał 23-latka okazało się, że ten jest nietrzeźwy.

Wynik badania alkotestem to 1,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz odholowano uszkodzonego passata, którego był współwłaścicielem. Oprócz 1000 złotowego mandatu oraz opłaty za holowanie mężczyzna najprawdopodobniej z własnej kieszeni będzie musiał zapłacić za naprawę wyrządzonych szkód.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register