Tak piesi naruszają przepisy. Policjanci nałożyli na nich mandaty

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj, na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pn. „NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Zatrzymali jednego kierowcę za przekroczenie prędkości o „50+” oraz ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 3 naruszenia przepisów ruchu drogowego kierowców wobec pieszych oraz 18 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 45 mandatów karnych również za inne wykroczenia, a w 5 przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 4 zdarzenia drogowe, przeprowadzili 461 kontroli trzeźwości. Nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierowcy oraz zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.

W tych samych działaniach policjanci zatrzymali 43-latka, który kierując hondą civic przekroczył w mieście prędkość o 50 kilometrów na godzinę. Mężczyzna na ulicy Browarnej w Elblagu jechał 118 km/h. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Działania NURD były prowadzone wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

1 komentarz

  • sylwek Reply

    21 marca 2018 at 23:01

    W końcu odpuścili trochę kierowcom. Kierowcy się wycwanili, mają Yanosika, więc policja nie zarabia już tyle na nich to muszą sobie radzić jakoś inaczej 😀

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register