Tragiczne wypadki na drogach regionu. Są ofiary śmiertelne!

Zima to trudny okres dla kierowców. Policjanci z regionu interweniowali kilkukrotnie w związku z zaistniałymi zdarzeniami na drogach.

Lidzbark Warmiński:

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci odnotowali dwa zdarzenia, których powodem były dzikie zwierzęta na drodze. Warunki na drogowe, pozostające błoto pośniegowe na niektórych drogach nie dają wielkich możliwości na podjęcie manewrów obronnych w takich przypadkach. Jedyną radą jest zmniejszenie prędkość, które w sytuacji zagrożenia pozwoli na zahamowanie lub podjęcie szybkiego manewru omijania. W przeciwnym razie taka jazda kończy się utratą panowania nad pojazdem.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 12:00 na drodze powiatowej 1535N pomiędzy miejscowościami Lidzbark Warmiński – Medyny, gdzie pod nadjeżdżający pojazd fiat grande punto z pobocza drogi wybiegło stado dzikich zwierząt. Kierująca chcąc uniknąć zderzenia, gwałtownie wykonała manewr omijania, w następstwie czego wpadła w poślizg i skończyła jazdę w przydrożnym rowie. Kolejne zgłoszenie policjanci odnotowali około godz. 17:10 na drodze wojewódzkiej nr 511 w okolicach miejscowości Nowa Wieś Wielka, gdzie na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia citroena z sarną, która wyskoczyła z przydrożnego rowu. Zwierze uciekło do lasu.

Powodem kolejnych dwóch zdarzeń, była prędkość. Zdarzenia nastąpiły prawie w tej samej chwili na oczach policjantów ruchu drogowego, którzy parlowali drogę wojewódzką 507. Kierujący pojazdem marki Honda Civic poruszając się w stronę Ornety nie dostosował prędkości zapewniającej panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadł w poślizg, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący jechał sam. Drugi z pojazdów, ford focus jadący w odległości około 150 metrów przed hondą, również wpadł w poślizgi i uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe oprócz kierującego znajdowała się dwója dzieci. Na szczęcie w wyniku zdarzeń nikt nie ucierpiał.

 

 

 

Działdowo:

Wczoraj policjanci z Działdowa kilka razy interweniowali w związku z zaistniałymi zdarzeniami na drogach powiatu.

W jednym z nich kierującą volkswagenem polo otarł inny kierujący samochodem osobowym podczas wyprzedzania. Wyprzedzający będąc na lewym pasie jezdni najprawdopodobniej za szybko zjechał na prawy pas, w wyniku czego doszło do kontaktu z pojazdem zgłaszającej.  Kierujący autem nie zatrzymał się i pojechał dalej. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, jak również ustala dane właściciela pojazdu.

W innym zdarzeniu kierująca pojazdem marki Ford Mondeo wpadła w poślizg. Kierująca na oblodzonej drodze wpadła w poślizg i uderzyła w metalową barierkę na wjeździe do miejscowości Wielki Łęck uszkadzając pojazd. Kierująca autem nie odniosła żadnych obrażeń. Kobieta została pouczona.

W kolejnym zdarzeniu na trasie Wielki Łęck – Lidzbark policjanci ruchu drogowego zastali dwa pojazdy osobowe leżące w rowie. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Toyota Yaris wyprzedzał inne pojazdy. Zauważył jadący z naprzeciwka pojazd i chcąc uniknąć zderzenia z nim zjechał na swój pas ruchu, wpadł w poślizg, a następnie wylądował autem w rowie. W tym czasie kierujący pojazdem marki Opel Astra widząc całą sytuację ( będąc kilkadziesiąt metrów za toyotą) wystraszył się i zaczął hamować, w wyniku czego auto również wpadło w poślizg i przód pojazdu wpadł do rowu. Uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Kierujący toyotą za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym dostał punkty karne i mandat.

Natomiast w miejscowości Iłowo-Osada na głównej drodze prowadzącej przez miejscowość patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Corsa. Za kierownicą pojazdu siedział 34-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada,  który jak okazało się, kierował nie posiadając do tego uprawnień. Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego autem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu.

Iława:

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło około godz. 12:30,  na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Rożental.  Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem ciężarowym volvo z przyczepą, 52-latek, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na skutek czego najechał na tył renault, który w tym czasie zwolnił, aby wykonać manewr skrętu w lewo,  do miejscowości Rożental. Siła uderzenia w tył renault spowodowała, że samochód wjechał do pobliskiego rowu. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła siedząca z tyłu 39-letnia pasażerka renault, natomiast kierowca i drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala. 

Droga w tym miejscu była przez kilka godzin zablokowana, wyznaczono objazdy.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Śliska nawierzchnia niewątpliwie przyczyniła się też do wypadku, do którego  doszło około godz. 8:45 na trasie Iława – Susz, w miejscowości Adamowo. Kierujący volkswagenem 31- latek w trakcie wymijania jadącej z przeciwnego kierunku toyoty, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków , w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego kierowcę toyoty.  W wyniku zdarzenia ranny został kierowca toyoty, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register