Trwają Świąteczne Spotkania Elblążan. Zobacz zdjęcia z imprezy

Śnieg był. Był również Mikołaj. Mieszkańcy również pojawili się na Starym Mieście. Czy można było poczuć tzw. „ducha Świąt Bożego Narodzenia”? To już inna kwestia. Ważne, że Starówka znów ożyła przez świętami.

Atrakcji było sporo – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Na straganach (a jest prawie stu różnych wystawców) można znaleźć ciekawe artykuły spożywcze – wędliny, miody, nalewki, aromatyczne przyprawy i wiele innych rzeczy – czy upominki dla najbliższych.

Na dzieci czeka ogromna zjeżdżalnia i oczywiście Mikołaj. A po spotkaniu ze „świętym od prezentów”, dziećmi zajmą się animatorzy w Piernikowej Chacie.

Elblążanie okazali również serce czworonogom z elbląskiego schroniska dla zwierząt. Podczas zbiórki na Starym Mieście, samochód schroniska kilkakrotnie odjeżdżał zapakowany po sufit kocami, kołdrami, ręcznikami, kojcami i zabawkami. Elblążanie przynosili także karmę, smycze a nawet ubranka dla małych piesków.

Wolontariusze – uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących – zbierali datki w puszki. Ile pieniędzy zostało zebranych dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Na scenie można było zobaczyć pełną humoru historię starego Ebenezera Scrooge’a, strasznego skąpca z “Opowieści wigilijnej” Dickensa, zaprezentowana przez Teatr Qfer.  Mógł podobać się również występ “Szalonych małolat”. Po nich rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru – Urszuli.

W Piernikowej Chacie było wiele atrakcji dla dzieci, które własnoręcznie malowały torby i wykonywały różne ozdoby choinkowe. Tam też można było wybić pamiątkową, elbląską monetę.

Pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan zakończył koncert Urszuli. Oprócz kolęd, gwiazda wieczoru zaprezentowała swoje największe przeboje.

W niedzielę zapraszamy na Stare Miasto od godz. 11.00.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register