Uważaj kto cię prosi o pieniądze!

Nie dziwi, to że w obecnych czasach istnieją znajomości, relacje oparte tylko i wyłącznie na przekazie internetowym. Często też korzystamy z pisemnej formy porozumiewania się za pośrednictwem różnego typu komunikatorów. I warto wiedzieć, że tą formę również upatrzyli sobie oszuści wyłudzający pieniądze.

Przestępca, bo tak należy nazywać osobę wyłudzającą pieniądze posługując się np. portalem społecznościowym może poprosić inną osobę o pieniądze. Oczywiście nie dostanie ich od kogoś zupełnie obcego. Ale jeżeli podszyje się pod osobę, którą ta druga strona zna, a dodatkowo darzy sympatią – jego szanse wzrastają.

– Mieliśmy sytuację gdzie od młodej kobiety podszywający się pod jej znajomego wyłudził kwotę ponad 700 złotych – mówi jeden z policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Z reguły przy tego typu oszustwach kwota, która jest w zainteresowaniu oszusta jest do około 1000 złotych. Tu może też być działanie na ilość, czyli więcej małych kwot niż jedno większe oszustwo. Pamiętajmy o tym i w sytuacji pytania o pieniądze weryfikujmy czy to naprawdę nasz znajomy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register