W jakim mieście za OC zapłacisz najmniej?

Chociaż ceny ubezpieczenia OC już nie rosną w tak szybkim tempie jak na przełomie 2016/2017 roku, nadal trzeba sporo zapłacić. Nie wszyscy jednak są w złej sytuacji, ponieważ wysokość składki zależy między innymi od miejsca zamieszkania kierowcy. Sprawdź, kto może liczyć na najniższe OC.

Miejsce zamieszkania jest jednym z czynników kształtujących wysokość składki. Wynika to z ryzyka ubezpieczeniowego, które uwzględniane jest przez ubezpieczycieli podczas dokonywania kwotacji dla konkretnego kierowcy. Zgodnie ze statystykami, w miastach o dużym natężeniu ruchu istnieje większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do zdarzenia drogowego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców, zanim dokona wyboru ubezpieczyciela, sprawdza wysokość składki OC samochodu na Rankomat.pl.

Najtańsze OC dla młodego kierowcy w Rzeszowie

Młodzi kierowcy muszą liczyć się z dość wysokimi składkami – nawet kilkakrotnie wyższymi w porównaniu z polisą OC płaconą przez doświadczonych kierowców. W najlepszej sytuacji są jednak mieszkańcy Rzeszowa – to właśnie w tym mieście można liczyć na niskie składki obowiązkowego ubezpieczenia dla kierowców w wieku 18-24 lata, którzy prawo jazdy posiadają dość krótko.

Jak pokazuje ten OC kalkulator, tanią polisę proponuje Axa Direct – koszt to 2200 zł (razem z pakietem assistance). Kalkulacja została przeprowadzona dla mężczyzny urodzonego w 1995 roku, który prawo jazdy posiada od września 2017 roku. Ubezpieczenie dotyczy samochodu Ford Fiesta 1,25 Ambiente 60KM (rocznik 2009).

Kielce i Katowice z tanią ofertą dla doświadczonych kierowców

W dobrej sytuacji są także doświadczeni kierowcy z Kielc oraz Katowic. W obu przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe proponują składki dużo niższe w porównaniu z innymi miastami.

Zgodnie z kalkulacją dla mężczyzny urodzonego w 1985 roku, który prawo jazdy posiada od września 2007 roku i ubezpiecza samochód Ford Fiesta 1,25 Ambiente 60KM (rocznik 2009):

  • wysokość składki OC w Kielcach wyniesie ok. 1139 zł (w Axa Direct z pakietem assistance)
  • wysokość ubezpieczenia OC w Katowicach wyniesie ok. 1289 zł (w Axa Direct z pakietem assistance).

Gdzie za OC zapłacisz najwięcej?

Niestety nie wszyscy mogą liczyć na składki OC wahające się w granicach 1000-1500 zł. Zgodnie ze wskazaniami kalkulatora internetowego, najwyższe ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dotyczą mieszkańców Wrocławia oraz Gdańska.

Chcąc uniknąć wysokich kosztów za polisę OC, warto zawsze porównać dostępne oferty. W tym celu można skorzystać z internetowego kalkulatora, za pomocą którego szybko i bez wychodzenia z domu oszacujesz wysokość proponowanej składki u konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register