W połowie listopada zima zaskoczyła kierowców i drogowców w Elblągu

Dziś rano kierowcy zmagali się nie tylko z koniecznością odśnieżenia samochodu i oskrobania szyb, ale również z bezpiecznym dojazdem do pracy. Zima zaatakowała, drogowcy zaspali. Jezdnie były rano bardzo śliskie, a sygnalizacja świetlna nie działała na wielu skrzyżowaniach.

Na nasz adres mailowy napisał Arek, kierowca z Elbląga: – Rano na drogach szklanka. Żadnych piaskarek. Jedzie się bardzo wolno. Na szczęście większość kierowców stosuje się do sytuacji drogowej. Jednak był już jeden taki z rejestracją NEB, który postanowił sobie wyprzedzać na Piłsudskiego i wykręcił piruet.

Także radny Robert Turlej na swoim koncie na facebooku alarmuje, że sytuacja na drogach jest zła. Dodatkowo utrudnienia występują na skrzyżowaniu Płk. Dąbka i Piłsudskiego, gdzie nie działa sygnalizacja świetlna. To w okresie silnych przymrozków może doprowadzać i doprowadza do kolizji drogowych.

– Przymrozek dał o sobie znać. Na drogach ślisko, nie działa sygnalizacja Dąbka-Piłsudskiego. Oczywiście „dzwon” już był – pisze radny. – Czy w takich sytuacjach ruchem nie powinna kierować policja, aby było bezpieczniej?

Radny wskazuje też, że wielu innych kierowców nie myśli o bezpieczeństwie, ale o tym aby jak najszybciej dojechać do celu.

– Sam jadąc wolno przepuszczałem auta z Piłsudskiego (nie mieli jak się wbić) a w tym czasie na mnie trąbiono z tyłu…- dodaje radny miejski.

Przymrozek dał o sobie znać. Na drogach ślisko, nie działa sygnalizacja Dąbka-Piłsudskiego. Oczywiście "dzwon" już był…

Publié par Robert Turlej sur lundi 20 novembre 2017

O kiepskich warunkach drogowych wcześniej już ostrzegał elbląski serwis pogodowy Info Meteo Elbląg.

+++ Podajcie dalej ➡➡➡http://www.meteoelblag.pl/2017/11/20/uwaga-kierowcy-w-nocy-slizgawica/www.meteoelblag.pl

Publié par Info Meteo – Elbląg sur lundi 20 novembre 2017

 

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

5 komentarzy

 • KKKKKK Reply

  21 listopada 2017 at 10:19

  Zamiast pisać głupoty poleciłabym się skontaktować ze służbami miejskimi (czyt.EPGK albo z MCZK)

 • Kierowca Reply

  21 listopada 2017 at 15:01

  Zachowanie służb w tym mieście jest żałosne. Sytuacja powtarza się co roku, i ciągle to samo, wszyscy wielce zaskoczeni, bo oczywiście prognozy pogody są niedostępne, mam wrażenie, że elblążan uważa się za ludzi innej kategorii. W trójmieście od rana drogi posypane solą. Tam można, dla czego tutaj nie ?

 • KKKKKK Reply

  22 listopada 2017 at 06:53

  @kierowca – chociaż człowieku głupot nie gadaj.

 • Kierowca Reply

  22 listopada 2017 at 08:22

  @KKKKK Nie zgodzę się, pisania jak sytuacja w mieście na tle innych wygląda, nie uważam za głupotę. Pozdrawiam.

 • Policjant Reply

  22 listopada 2017 at 10:22

  Policja nie jest od kierowania ruchem ani od dbania o nasze bezpieczenstwo. Policja jest od wlepiania mandatów, zabierania dowodów rejestracyjnych, ganiania pijaków co piją w miejscach publicznych i od czasu do czasu kogos zabiją na komisariacie albo zgwalcą. To jest polska policja, brawo !!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register