W pożarze zginął mężczyzna

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło na terenie gminy Młynary. W spalonym mieszkaniu znalezione ciało 86-letniego mężczyzny.

15.02.2021r. około godziny 4.00 w miejscowości Sokolnik (gm. Młynary) doszło do pożaru domu.

Z uwagi na intensywne opady śniegu dojazd do miejsca zdarzenia był bardzo utrudniony. Drogę dla samochodów pożarniczych torowali okoliczni mieszkańcy wykorzystując do tego ciągnik rolniczy z pługiem oraz koparko-ładowarkę.

Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar jednorodzinnego budynku mieszkalnego z częściowo zawaloną konstrukcją dachu. Z uzyskanych na miejscu informacji okazało się, że budynek był zamieszkiwany przez dwie osoby, z czego jedna pozostawała w środku. Druga zdołała opuścić budynek przed przyjazdem JOP i została odwieziona ciągnikiem do pobliskiej miejscowości, gdzie oczekiwała na przybycie zespołu ratownictwa medycznego (ZRM).

W pożarze zginął 86-letni mężczyzna. Służby ewakuowały 91-letnią kobietę. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny pożarnictwa ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ze wstępnych informacji wynika, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register