W sobotę 7. Warszawski Piknik Archiwalny

W sobotę, 11 czerwca, w godz. 10.30-16.00 ( Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72) Polska Akademia Nauk Archiwum i Polskie Towarzystwo Archiwalne zapraszają na VII Warszawski Piknik Archiwalny pod hasłem „Patroni naszych ulic i kobiety zasłużone dla stolicy”.

Temat tegorocznego Pikniku  ma za zadanie przypomnieć mieszkańcom stolicy o osobach związanych z naszym miastem. To hołd dla tych, których nazwiska widnieją na nazwach ulic, skwerów, placów. To także przypomnienie sylwetek wielu kobiet, których rola przez wiele pokoleń była i jest współcześnie  wyjątkowo znacząca.

11 czerwca 2016 roku „Patroni naszych ulic i kobiety zasłużone dla stolicy” zostaną mieszkańcom stolicy i gościom, bliżej przedstawione  i przypomniane  – za pomocą prelekcji, wystąpień, prezentacji, zdjęć, wystaw  i materiałów filmowych, a także konkursów i zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W tegorocznym  Pikniku udział weźmie Krystyna Janda,  założycielka dwóch teatrów  oraz fundacji, która spotka się z  publicznością o godz. 12.30 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica. Jak co roku na Piknik przybędą także harcerze oraz uczniowie warszawskich liceów i gimnazjów.
Będą atrakcyjne stoiska pamiątkarskie, występy wokalne i muzyczne w tym zespołu The Warsaw Dixielanders.

 

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register