Wakacje z dziećmi nad morzem – z wyżywieniem czy bez?

Wakacje dla dzieci spędzone nad polskim morzem mogą być naprawdę ciekawą sprawą, szczególnie jeżeli decydujemy się na wyprawę w rodzinnym gronie. Jednakże każdy taki wyjazd będzie zmuszał nas do podjęcia ważnych decyzji z nim związanych! Jednym z pytań, na które obowiązkowo musimy odpowiedzieć, jest to, czy decydujemy się na wyjazd z wyżywieniem, czy też bez niego! To naprawdę nie lada dylemat, a każda decyzja będzie miała swoje plusy i minusy. Dziś pokażemy wam dobre i złe aspekty każdego ze stron, dzięki czemu — mamy nadzieję, że decyzja będzie prostsza!

Wczasy nad morzem bez wyżywienia — dlaczego?

Na samym początku pokażemy wam, dlaczego warto rozważyć wyjazd nad morze bez wyżywienia. Można by powiedzieć, że hasłem przewodnim będzie słowo: niezależność. To niezwykle proste — komfort wyboru jakiegokolwiek miejsca na obiad czy też kolację jest czymś bardzo pociągające. Nikt przecież nie lubi być “uwiązanym” podczas wyjazdu, a wystarczy sobie wyobrazić pewną sytuację. Jesteście na plaży, słońce praży jak nigdy, a nasze dzieci świetnie bawią się w wodzie… jednak nadszedł czas powrotu, gdyż zbliża się czas obiadokolacji. Nie musimy chyba domyślać się, jakie nastroje zapanują, gdy przerwiemy tak doskonale spędzony czas. Swoboda zjedzenia posiłku gdzie i kiedy chcemy jest czasami zbyt kusząca!

Z drugiej strony, warto też pamiętać o tym, że dla wielu z nas gotowanie… bywa po prostu frajdą. Być może chcemy przygotowywać przeróżne posiłki dla naszych bliskich? A może po prostu dania jednogarnkowe, typowe dla campingów są czymś, co pragniecie przygotowywać! Warto też rozważyć samodzielne gotowanie w momencie, gdy my sami lub też nasi bliscy mają konkretne upodobania kulinarne — mówimy tu o preferencjach, ale też kwestiach zdrowotnych, takich jak, chociażby uczulenia lub nietolerancje.

Wakacje nad morzem z dziećmi — dlaczego warto wybrać nocleg z wyżywieniem?

Teraz skupimy się na zaletach oferty wczasów nad morzem z dziećmi z wyżywieniem (np. Pensjonat Wojciech). Wspomnieliśmy już wcześniej o komforcie… jednak może on mieć inną stronę! Wykupienie pobytu z wyżywieniem zdejmuje z nas obowiązek myślenia o przygotowywaniu posiłków, na czym tak naprawdę powinno polegać odpoczywanie! Bez konieczności martwienia się tymi kwestiami, możemy oddać się temu, co jest najważniejsze w wyjazdach nad morze. Oczywiście mowa tutaj o plażowaniu, kąpaniu się w toni Bałtyku lub zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Zdjęcie tego ciężaru z waszych barków pozwoli wam całkowicie wypocząć, bez zaprzątania sobie głów nieznaczącymi detalami.

Często też zapominamy o tym, że hotele czy pensjonaty dla rodzin z dziećmi mogą pochwalić się dodatkowymi udogodnieniami kulinarnymi, takimi jak, chociażby menu dla dzieci. Te specjalne dania mogą być naprawdę zróżnicowane. Mowa tutaj o daniach delikatniejszych dla żołądków dzieci (np. ze zmniejszoną ilością soli), takich będących w trakcie rozszerzania diety, czy też w postaci bufetu BLW, czyli takiego, które nie tylko nie zawiera soli ani cukru, ale też podanego w taki sposób, aby można było trzymać je w małej rączce!

Warto też pamiętać o tym, że pobyt z wyżywieniem może być niezwykłą szansą na poznanie nowych lub innych smaków! Z uwagi na to, że my sami nie zajmujemy się gotowaniem, oddajemy kucharzom z wybranego przez nas hotelu lub pensjonatu pełne pole do popisu! Dzięki temu możemy skosztować innych, nieznanych dla nas smaków, lub też odczarować nielubiane przez nas dania. Podobnie będzie w przypadku najmłodszych — może to tutaj wasze dzieci znajdą idealną postać brukselki lub brokuła, który pokochają na nowo? Warto pamiętać też o tym, że nie zawsze zdarza się sytuacja umożliwiająca spróbowanie kilku różnych deserów, przystawek i tym podobnych! Koniecznie z tego skorzystajcie, szczególnie że nie macie nic do stracenia. Bez wątpliwości, jednym z miejsc, które możemy polecić na wczasy z wyżywieniem jest Pensjonat Wojciech we Władysławowie — obecna tam oferta gastronomiczna sprawia, że wielu Gości nie tylko czuje się tam niczym w domu, ale też… wraca tam ponownie. Ciężko o lepszą recenzję!

Sami więc widzicie, że wybór noclegu nad morzem z wyżywieniem ma swoje plusy i minusy. Wybór zawsze będzie należał do was!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register