Wiernie służyła w elbląskiej policji. Na „emeryturze” spotkała ją gehenna

Najpierw wierna i ofiarna służba w elbląskiej policji a po przejściu na zasłużoną emeryturę spotkała ją prawdziwa gehenna z rąk ludzi, którzy mieli się nią opiekować. W Braniewie zapadł wyrok w sprawie znęcania się nad psem rasy owczarek niemiecki. Tu warto postawić pytanie – czy elbląscy policjanci wiedzą i kontrolują co się dzieje z ich psami, gdy te są już zwalniane ze służby? Zwłaszcza, że w swoich szeregach mają „psiego detektywa”.

Jak informuje OTOZ Animals, 31 marca 2019 roku w Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł wyrok przeciwko właścicielce suczki, mieszkance Gminy Braniewo.

Kobieta w okresie między 01 czerwca 2018 roku a 13 października 2018 roku znęcała się nad suczką owczarka niemieckiego, w ten sposób, że przetrzymywała suczkę w niewłaściwych warunkach bytowania, na zbyt krótkim łańcuchu, bez zapewnienia jej dostępu do wody, świeżego pokarmu i codziennego ruchu, a nadto była wystawiona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, bezpośrednio na pełnym słońcu, które zagrażały zdrowiu i życiu suczki.

Podczas rozprawy skazana poinformowała, że suczka wcześniej była psem pracującym, służyła w policji w Elblągu. Gdy przeszła na psią emeryturę, jej przewodnik przekazał suczkę skazanej. Pewnie nikt nie spodziewał się, że za wierną służbę ludziom, suczkę spotka taki los.

Za znęcanie się nad zwierzęciem kobieta została skazana na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres dwóch lat, zobowiązano ją do informowania, w okresie próby, kuratora o przebiegu okresu próby, orzeczono wobec niej zakaz posiadania wszelkich zwierząt domowych na okres 5 lat, zasądzono od niej na rzecz OTOZ Animals w Bojano nawiązkę w kwocie 1000 zł.

Na podstawie informacji OTOZ Animals Braniewo

3 komentarze

 • Kamil Reply

  21 lipca 2019 at 17:38

  Aż ciężko się czyta takie informacje. Pies najwierniejszy przyjaciel człowieka, pomijając fakt, że pewnie oddał by życie za właściciela to powinien należeć mu się szacunek i spokojna „emerytura” ze względu na służbę społeczeństwu. Nie wiem co ta kobieta robiła temu psu, ale wyrok w zawieszeniu? 1000pln? Jak dla mnie mała kara.

 • mg Reply

  18 września 2019 at 10:12

  a co z psem? kto sie nim zaopiekował?

 • bhyyr Reply

  10 października 2019 at 18:59

  jak pies może potraktować psa

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register