Wojciech Rudnicki będzie startował w wyborach. Zrezygnuje z funkcji dyrektora Poradni?

Niedawno wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojciech Rudnicki (SLD) wygrał konkurs na dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Elblągu. Jednak teraz zapowiada, że interesuje go ponowny start w wyborach samorządowych. Na facebooku zapowiedział, że jeśli zostanie radnym zrezygnuje z funkcji dyrektora Poradni.

„Chyba nie ma na co czekać :). Podjęliśmy z moją żoną wspólną decyzję o tym, że jednak będę kandydował w nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Miejskiej. Decyzja dla mnie osobiście trudna, lecz już podjęta. Po ostatniej Sesji RM nie mogłem inaczej postąpić. Kto oglądał to wie o co chodzi. Moi kochani liczę na Wasze i Waszych znajomych wsparcie i głosy, bez Was tego nie dokonam” – pisze na swoim koncie na facebooku radny Wojciech Rudnicki.

Przypomnijmy, że prezydent Witold Wróblewski powierzył funkcję dyrektorów dwóch elbląskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Jedną z nich, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2, pokieruje obecny radny miejski Wojciech Rudnicki.

Witold Wróblewski powierzył mu stanowisko dyrektora, w specjalnie zmienionym terminie – od 1 listopada 2018 roku do 31 sierpnia 2023 roku.

Czas skróconej kadencji wynika z prośby zainteresowanego. Od 1 września do 31 października 2018 roku obowiązki dyrektora poradni powierzono Małgorzacie Zabiełło.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/radny-wojciech-rudnicki-dyrektorem-poradni-mandatu-radnego-jednak-nie-straci/

Radni miejscy – Rafał Traks i Robert Turlej chcieli od Rudnickiego w komentarzach jasnej deklaracji: czy po ewentualnym zdobyciu mandatu radnego działacz SLD zrezygnuje z objęcia funkcji dyrektora Poradni?

facebook

Wojciech Rudnicki przyznał, że jeśli otrzyma ponownie mandat radnego to oczywiście nie będzie pełnił funkcji dyrektora tej placówki.

– Nie będę dyrektorem :), poza tym powiedziałem to na ostatniej Radzie Miejskiej i to z innego powodu :), ale jak sam mówisz jeśli zostanę radnym – jest to jeśli – komentował Wojciech Rudnicki.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register