Zaglądamy na budowę CSE “Światowid”

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wElblągu zorganizowało konferencję prasową. Na zaproszenie gospodarza – Antoniego Czyżyka, dyrektora CSE “Światowid”, w spotkaniu wziął udział Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląga.

Głównym tematem konferencji był stan realizacji projektu pn. „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dlatego też spotkanie rozpoczęło się od spaceru po rozbudowywanym obiekcie. 

– Rozbudowa Światowida to od dawna oczekiwany projekt. Cieszę się, że instytucja kultury samorządu województwa, mająca siedzibę w naszym mieście, pozyskała dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a przy tym równolegle prowadzi swoją działalność statutową – powiedział Witold Wróblewski.

Podczas konferencji omówiono również sprawy związane z projektem pn. „Muzea ponad granicami. Etap II” z programu współpracy transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020, realizowanym przez Regionalną Pracownię Digitalizacji i Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu we współpracy z Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie. Umowy partnerskie podpisane zostały pod koniec sierpnia, a realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu tego roku.

– Nasza współpraca związana będzie z realizacją digitalizacji siedemdziesięciu obiektów muzealnych i architektonicznych w muzeum rosyjskim i polskim, a także z realizacją dwóch filmów o pionierach, którzy osiedlali się po wojnie w Elblągu i w Kaliningradzie – mówił Antoni Czyżyk. – Pierwsze efekty projektowe zaprezentujemy jesienią 2020 roku. W tym terminie odbędzie się prezentacja zakupionego sprzętu, efektów pracy z pozyskanych materiałów w czasie pierwszego etapu digitalizacji, seminarium oraz warsztaty.

Ponadto Dyrektor CSE “Światowid” i Prezydent Miasta Elbląga zaprosili elblążan do udziału w jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, który rozpocznie się już 11 października.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register