Zamiast reformy gospodarki odpadami będą podwyżki dla elblążan

To najłatwiejsze rozwiązanie. Skoro gospodarka odpadami się nie bilansuje, to zapłacą za to podwyżkami…mieszkańcy. Tak jest najprościej. Radni PiS wskazują, że obarczanie kosztami elblążan nie jest dobrym rozwiązaniem.

To, że dziś radni miejscy „sprezentują” elblążanom na święta podwyżki o 30 procent za wywóz śmieci jest niemal pewne. Za prezydenckim projektem podniesienia opłat zagłosuje z pewnością 7 radnych KWW Witolda Wróblewskiego oraz radni Koalicji Obywatelskiej (ciekawe jak PO wytłumaczy swoim wyborcom, że sprezentowała im podwyżki cen?).

Przeciwni będą radni PiS. Wskazują, zresztą słusznie, że zamiast reorganizacji miejskiej gospodarki śmieciowej, zrzuca się rosnące koszty na barki elblążan.

– Na najbliższej sesji Rada Miejska w Elblągu rozpatrzy projekt uchwały dotyczącej podwyżki opłat za odpady – projekt podwyżki wniósł prezydent Witold Wróblewski. JESTEM PRZECIWNY, albowiem nie słyszałem aby dokonano reorganizacji systemu odbierania i zarządzania odpadami, a chce się w najprostszy sposób dokonać bilansowania tego systemu przez podwyżkę opłat dla mieszkańców – pisze radny Paweł Kowszyński (PiS).  – Moim zdaniem podwyżka powinna być ostatnim elementem reorganizacji systemu – kiedy reorganizacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Zamiast przeprowadzić reorganizację systemu prezydent Witold Wróblewski proponuje podwyżkę opłat… Jak zagłosują pozostali radni zobaczymy na sesji 20.12.2018 r.

Wcześniej już radny Kowszyński wskazywał, że w przypadku usług świadczonych bezpośrednio dla mieszkańców możliwość udzielenia zamówienia w systemie „in house” bez ogłaszania przetargu. To daje miastu ustawa.

– Miasto ma swoją spółkę, którą mogłaby wywozić odpady. Tymczasem prezydent Elbląga Witold Wróblewski ogłasza przetarg na 9 mln… na usługę, którą mogłaby realizować firma miejska. Po co więc prezydent powoływał tę spółkę? Zamiast przeprowadzić rzetelną aktualizację systemu odbioru i utylizacji odpadów komunalnych, prezydent Elbląga ogłasza przetarg na usługę wywozu śmieci. Ostatnio wnioskował do Rady Miejskiej o podwyżkę opłaty śmieciowej dla mieszkańców – oczywiście, że to najłatwiejsze ale… no właśnie, ale czy tylko po to mamy prezydenta miasta aby proponował podwyżki dla mieszkańców i ogłaszał przetargi? – pisał radny Paweł Kowszyński.

Również radny Piotr Opaczewski (PiS) zapowiada, że będzie głosował przeciwko podwyższeniu cen wywozu śmieci.

1 komentarz

  • Marek elblaski Reply

    26 grudnia 2018 at 11:53

    To w dowód uznania,że segreguję śmieci,bo uważam że w ten sposób przyczyniam się do racjonalnej i ekonomicznej gospodarki odpadami .Są święta,ale dla mnie Wróblewski nie jest i nigdy nie był prezydentem Elbląga,to kawał bufona,chama,buraka,prostaka i ignoranta,to zafajdany urzędas,któremu wyborca jest potrzebny tylko do osiągnięcia określonego celu,czytaj wygrania wyborów.Ale to większość decyduje,więc niech ta większość przestanie marudzić,ja mam przynajmniej spokojne sumienie,tylko Elbląga i elbląźan żal…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register