Zatrzymali na „siódemce” nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Elbląga zatrzymali kierowcę, który prowadził w stanie nietrzeźwym. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci zachęcają do reagowania w przypadku podejrzenia, że kierujący pojazdu znajduje się pod wpływem alkoholu.

14 maja podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Kontrola miała miejsce na trasie S7 w miejscowości Kazimierzowo. 50-latek, który kierował samochodem KIA miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Jego sprawa trafi do sądu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci zachęcają do reagowania w przypadku podejrzenia, że kierowca pojazdu znajduje się pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji wystarczy tylko anonimowe zgłoszenie pod bezpłatnym numerem telefonu 997 lub 112. Być może dzięki temu unikniemy ludzkiej tragedii.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register