Złodzieje zatrzymani. Sukces braniewskich policjantów

Ostatnie dni to czas wytężonej pracy braniewskich kryminalnych, którzy zatrzymali kolejnych sprawców przestępstw. Tym razem, dzięki determinacji funkcjonariuszy, za zabranie cudzej własności odpowiedzą trzej mężczyźni, których łupem padały artykuły sklepowe, elektronarzędzia oraz saszetka z większą sumą pieniędzy.

Do pierwszych z opisywanych kradzieży doszło pod koniec października br. Jak wynika z ustaleń kryminalnych dwóch mężczyzn w wieku 22 i 39-lat okradało wówczas swojego pracodawcę. Pracownicy postanowili zabrać paliwo, a także kosę spalinową, powodując straty na ponad 2,5 tys. zł. Tropem podejrzanych ruszyli policjanci, którzy we wtorek (09.11.2021r.) doprowadzili do komendy podejrzanych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 22 i 39-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie koniec policyjnych ustaleń.

Okazało się, że młodszy z zatrzymanych nie po raz pierwszy sięgnął po cudzą własność. Tym razem za sprawą 22-latka ze sklepowych półek znikały napoje oraz alkohole, a takich zdarzeń z udziałem mężczyzny odnotowano kilka. Swoim działaniem podejrzany spowodował straty na blisko 900 złotych.

Do duetu, dołączył trzeci zatrzymany, 47-latek. Do ostatniej z kradzieży doszło 5 listopada br. Oficer dyżurny braniewskiej komendy został wówczas powiadomiony przez właściciela lokalu gastronomicznego, że stracił ponad 1,3 tys. zł. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pozostawił saszetkę z pieniędzmi na ladzie i na chwilę poszedł na zaplecze. Chwila, choć krótka, wystarczyła, by z cudzych pieniędzy skorzystał sprawca kradzieży.

Mężczyzna nie cieszył się jednak wolnością zbyt długo. Zaledwie kilka dni później podejrzany trafił do policyjnej celi. 47-latek usłyszał już zarzut, a za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register