Znęcali się nad zwierzętami. Sąd wydał wyroki więzienia

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał dwa wyroki bezwzględnego więzienia dla mężczyzn, którzy znęcali się nad zwierzętami. Jedna dotyczy wydarzeń z roku 2018, druga z 2019 – informuje Radio Olsztyn.

Sprawcy trafią do więzienia i zapłacą nawiązki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Okaleczone zwierzęta ocalały – kot wrócił do właściciela, a pies trafił do adopcji.  W obu sprawach policjanci  elbląskiej Komendy Miejskiej współpracowali z inspektorami OTOZ Animals.

Ludzi, którzy w okrutny sposób traktują zwierzęta  muszą liczyć się z surową karą. 74- latek zasadził się w Wigilię 2018 roku na kota sąsiada. Zwierzę wpadło w potrzask zrobiony przez skazanego i konieczna była amputacja łapy czworonoga. Za ten czyn mężczyzna spędzi w więzieniu 8 miesięcy – informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Z kolei 24-latek, który w ubiegłego wakacje zostawił swojego psa na miesiąc w domu bez opieki. Zwierzę nie miało jedzenia i wody. Było wycieńczone i skrajnie zaniedbane. Wyło i to zaniepokoiło sąsiadów. Interweniowali policjanci i pracownicy elbląskiego schroniska dla zwierząt.

Sprawcy mają 10-letni zakaz posiadania zwierząt.

źródło: Radio Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register