100 zł kary za…zalegające na chodniku liście

Spadające liście z drzew to znak, że nadeszła już jesień. Niestety zwilgotniałe, śliskie zalegające na chodnikach wpływają na estetykę naszego miasta, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne dla przechodniów.

W związku z tym Straż Miejska informuje, że właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie oraz inne podmioty władające nieruchomościami, zobowiązane są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości.

Należy usuwać nie tylko błoto, śnieg i lód podczas zimy. Jesienią do obowiązku należy zamiatanie liści. Zebrane liście należy przeznaczyć na własny przydomowy kompost lub zapakować w worki, w tym przypadku brązowe (bio) na odpady zielone ulegające biodegradacji, które będą wywiezione do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Mazurskiej 42. Worki zabierają firmy zajmujące się wywozem odpadów z terenu miasta.

Obowiązki właścicieli nieruchomości reguluje ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także uchwała nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg (z późn.zm.).

Niewykonanie obowiązków, o których mowa wyżej, stanowi wykroczenie z art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł.

1 komentarz

  • misiekzdzisiek Reply

    2 listopada 2018 at 21:27

    Czyli właściciel działki ma poświęcić czas i pieniądze żeby za darmo sprzątać cudzy teren pod groźbą kary . Chore. Żyjemy w durnym socjalistycznym grajdole.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register