102 km/h po mieście. W efekcie stracił prawo jazdy

Od ponad 2 lat obowiązują surowsze kary dla jeżdżących z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, a wciąż zdarzają się kierowcy, którzy ich nie respektują. O ich obowiązywaniu przekonał się 27-letni mieszkaniec Pieniężna, któremu policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Za popełnione wykroczenie został także ukarany 400-złotowym mandatem.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał przez trzy miesiące poczekać na swoje prawo jazdy. Policjanci z braniewskiej drogówki pełniący służbę w Młotecznie w gminie Braniewo skontrolowali jadącego z prędkością 102 km/h 27-letniego mieszkańca Pieniężna. Młody kierowca bmw pędził w terenie zabudowanym o 52 km/h za szybko.

Od maja 2015 roku obowiązują zaostrzone przepisy, aby dyscyplinować właśnie takich kierowców, którzy poruszając się z nadmierną prędkością w rażący sposób łamią obowiązujące prawo na drogach.

Za popełnione wykroczenie sprawca wykroczenia otrzymał  400-złotowy mandat oraz 10 pkt karnych. 27-latek stracił również prawo jazdy. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienie najwcześniej za 3 miesiące.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register