12 Listopada dniem wolnym od pracy

Sejm rozpatrzył w środę poprawki Senatu do ustawy wprowadzającej wolny dzień 12 listopada. Posłowie zdecydowali, że w najbliższy poniedziałek sklepy będą zamknięte. Pracować ma natomiast część placówek ochrony zdrowia, które mają wykonywać zaplanowane zabiegi.

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości PiS postanowił dać pracownikom dodatkowy dzień wolny. Propozycją zaskoczył wszystkich w ostatniej chwili. Projekt w tej sprawie 22 października trafił do Sejmu, dzień później w ciągu kilkudziesięciu minut został przyjęty przez posłów. Dopiero w Senacie pojawiła się refleksja, że ustawa dyskryminuje pracowników handlu.

Ustawa o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej musiała wrócić do Sejmu, bo Senat poprawił ją tak, że pracownicy handlu również mają mieć dzień wolny.

Dziś posłowie przyjęli poprawki Senatu, a to oznacza, że 12 listopada sklepy generalnie będą zamknięte. Pracować będą mogli ci handlowcy, którzy mogą otwierać swoje firmy w niedziele wolne od handlu, a więc m.in. właściciele sklepów, którzy sami staną za ladą. Czynne będą też np. stacje paliw, restauracje, kwiaciarnie, cukiernie czy sklepy ze zniczami przy cmentarzach.

Źródło: prawo.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register